Eerste BRM groep 2 CSSK clubrace
Belangrijke mededeling!
Nadat alle rijders waren binnengedruppeld werd de stroom van de baan gehaald en nam onze gastheer Tom het woord: Zoals al aangekondigd in het verslag van vorige week, wil Tom graag dat we eerder gaan starten. Om zo ook de mensen de gelegenheid te geven mee te rijden die de volgende dag moeten werken. De regel is voortaan: wanneer we willen kwalificeren (wordt bepaald door wedstrijdleiding) dan starten we daar UITERLIJK om 21:00 uur mee. Dus moet er vanaf 20:30 gekeurd gaan worden. Op deze manier kunnen we UITERLIJK om 21:30 starten met de wedstrijd. Deze avond gingen we dan ook om klokslag 21:00 met de kwalificatie beginnen.
Tevens geeft Tom aan dat voortaan de snelste uit de kwalificatie de eerste heat rijden en de iets minder snelle rijders in de tweede heat.
Kwalificatie start 21:00 uur:
Op basis van de snelste ronde reden in de eerste heat: 1 Rob (Porsche) 6.015, 2, Richard (Porsche) 6.017, 3, Giulio (Porsche) 6.100, 4. Mario (Alfa) 6.100, 5. John (Porsche) 6.109, 6. Tom (Datsun) 6.135, en op 7. Remy (Alfa) 6.137 (Giulio en Mario hadden dezelfde beste tijd (6.100). Giulio stond voor op basis van zijn tweede tijd (6.106 tegen 6.157).
In heat 2 startten op baan 1 Jan (Alfa) 6.144, op 2 Roger (Porsche) 6.181, 3. Maurice (Alfa) 6.229, 4. Onno (Camaro) 6.289, 5. Luuk (Porsche) 6.360, 6. Tjeerd (Alfa) 6.394, 7. Tim (Alfa) 6.626, 8. Gabe (Alfa) 6.775. Het lukte de kwalificatie op tijd af te ronden en meteen de auto’s voor heat 1 op te stellen zodat we precies op tijd konden beginnen.
Ciro verzorgde een lifestream mét commentaar.
Start van de wedstrijd: 21:30 uur:
Heat 1: een foto-finish in drie bedrijven
John start op baan 5 als een raket en pakt met 21,45 de eerste stint. (Jonge) Rob is hem met 0,13 achter op de hielen, Giulio volgt op 0,61, Mario op 0,75 en Tom op 0,77 ronde. Richard en Remy zijn met bijna 1,7 ronde achterstand al bijna kansloos voor de overwinning. In stint 2 slaat Rob toe met 21,9 op baan 3, de beste score van de hele wedstrijd. Hij neemt de leiding over, Tom is hem met 1,0 ronde achter en Giulio met 1,2 ronde. John zakt weg naar 1,65 daar dan weer achter. Na stint 3 heeft Rob zijn voorsprong op Tom uitgebouwd tot 1,5 ronde, Giulio staat op 2,4 en sluiten daarmee de beginfase mooi af.
In de middenfase komt de ommekeer. In stint 4 zet Mario met 21,7 op baan 3 een sterke stint neer. Rob (20,1) en Tom (20,2) blijven steken op ongeveer 20,2. Rob leidt nog, Tom is hem 1,4 achter en Mario op 1,6 ronde. In stint 5 rijdt Tom 20,9, terwijl Rob met 19,4 op de lastige baan 8 een stuk inlevert. Tom pakt de leiding met 0,18 voorsprong op Rob, terwijl Mario op 0,24 ronde weet terug te pakken. Drie rijders zitten binnen een kwart ronde van elkaar, en Giulio, de nummer vier, is echter op 1,8 ronde achter.
De eindfase is altijd het belangrijkst: in stint 6 houdt Tom met 20,7 op baan 5 zijn voorsprong op Rob (20,5) vast en vergroot hij die naar 0,29. Mario blijft op 0,42. Dan volgt de dramatische zevende stint. Mario zakt op baan 8 weg met 19,13 rondes en raakt de strijd om de zege kwijt: 1,40 achter. Rob rijdt 20,3 tegen Toms 20,1 en knabbelt de achterstand terug tot 0,01 ronde. In de slotstint rijdt Tom op baan 8 een nette 19,6, Rob op baan 2 een iets lagere 19,5. Uiteindelijk wint Tom met 0,13 ronde voorsprong op Rob (ca. 1 meter). Mario herstelt zich in de laatste stint met 20,71 en eindigt 0,31 achter Tom , op slechts 0,18 (een goede meter) van Rob. Giulio knap daar 1,4 ronde achter), John op 2,4 ronde, Remy op 2,8 ronde en Richard op 2,9 ronde maken het aantal rijders compleet.
Heat 2: Roger, Onno en een tegenvaller
Maurice start het best met 21,20 op baan 3, Onno zit met 0,15 achter direct in zijn wiel. Tjeerd zit daar op 0,8 ronde achter, Luuk op 1,0 ronde en Tim kan op baan 7 niet echt meekomen en loopt met 17,5 al 3,6 ronde achter. In stint 2 rijdt Maurice 20,9 rondes, maar Onno blijft op 0,6 ronde aangehaakt. Roger schuift op naar 1,8 achterstand. In stint 3 maakt Roger met 21,10 op baan 3 het verschil. Hij zit nu 0,5 ronde achter Maurice, Onno staat op 0,9 ronde, Jan op 1,1 ronde achter de leider en Gabe op 1,3 ronde.
In de middenfase Roger pakt de koppositie in stint 4 met 20,6 rondes. Onno is hem 0,4 ronde ge. naderd,en Gabe op 1,2 ronde en Jan staat op gelijke hoogte met Gabe. Maurice zakt door 18,6 op baan 8 terug naar 1,5 ronde achterstand. In stint 5 slaat Onno terug. Zijn 21,2 op baan 5 is de beste score van de middenfase en zet hem 0,4 ronde vóór Roger. Gabe, drie plaatsen achter hem heeft 1,9 ronde achterstand.
In de eindfase brengt Onno in stint 6 met 20,3 op baan 7 zijn Camaro naar een voorsprong van 0,9 ronde vóór op Roger, die op baan 8 blijft steken op 19,8 rondes. Gabe rijdt 20,4 rondes en komt daarmee op 1,8 ronde achter Onno. Het gevecht om de zege verloopt in stint 7 spectaculair. Roger rijdt 20,6 op baan 6, Onno slechts 19,3 op baan 8 en Roger keert de stand om: 0,3 voorsprong. Gabe komt met 20,9 plots tot op 0,6 achterstand op de leider. In de slotstint maakt Roger het af. Zijn 21,2 op baan 4 is de tweede beste slotstint, Onno rijdt 20,5 en Gabe 20,6. Roger wint met 0,98 ronde voorsprong op Onno. Gabe, laatste in de kwalificatie, wordt met 1,1 achterstand op de winnaar derde in de heat. Luuk (-3,6 ronde) en Jan (-3,7 ronde) volgen. Maurice’ had te veel stof op de banden in de slotstint en stopte met 15,95 op baan 1, wat hem de vierde plek kostte en zakt weg achter Luuk en Jan. Tjeerd op +9,3 en Tim op +11,7 maken de rij compleet.
Eindklassering over beide heats (top 8)
De verschillen op Tom, de winnaar: 2. Rob +0,13, 3. Mario +0,31, 4. Roger +1,02, 5. Giulio +1,47, 6. Onno +2,00, 7. Gabe +2,16, 8. John +2,44.
De grootste klimmers zijn Gabe (van de laatste kwalificatieplek naar Pzeven), Onno (van elf naar zes) en Roger (negen naar vier). de jonge Rob reed de beste stint van de dag, maar Toms constante tempo en de koelbloedige slotstint gaven de doorslag.

Op de pagina BRM Groep2 klassement is de stand in het clubkampioenschap 2026-2027 BRM Groep2 te bekijken, net als het aantal verreden rondes.
Op de pagina BRM Groep2 technisch reglement kun je de laatste versie van van het technisch reglement van deze klasse terugvinden.
