Verslag 6e Groep C CSSK race (26-jun-26)
Ja, ja, alweer de laatste race van het CPZ Slotrace Sprint Kampioenschap 2025-2026! En niet alleen dat: maar ook de LAATSTE wedstrijd op deze baan…. snik…..
Tom gaat de baan vervangen voor een 8 sporen houten baan, die in de trailer van Glen staat opgeslagen. Niet vandaag zoals gepland, maar dat is verschoven naar volgende week! (een rit naar Spanje voor Tom komt er tussendoor). Een afscheid dus…. maar wie weet wat voor moois we er voor terugkrijgen… we gaan het zien en laten ons verrassen! Wie waren er bij het afscheid? Natuurlijk Tim, hoe kan het ook anders, zonder Tim geen echt afscheid hè? Tom ook natuurlijk, maar die heeft geen Groep C auto…. Mario bood uitkomst en dan kon hij de verleiding niet weerstaan: een laatste keer met de snelste klasse op zijn eigen baan! Natuurlijk was Glen er ook, die zet alles opzij om zijn kunsten te vertonen op de baan, maar ook de drieCees (ofwel de Cosa Nostra of zijn het de Camorra, haha) en ook John had weer vrij van de baas na een nachtdienst. Zelfs Gabe wist voordat ie naar zijn geboorteland afreist nog even binnen te schuiven en kreeg meteen de auto van Tjeerd (die helaas verstek moest laten gaan) in zijn handen gedrukt. En ook Jan was de warme stad ontvlucht. Onno had zijn overall ook weer opgehangen en klaar voor de strijd. Op het laatste moment kwam ook Remy aanzetten (zonder Theo, das jammer, want ik geniet altijd van zijn Jordanese opmerkingen D).
Na een keuring van de auto’s die niet al vorige week waren goedgekeurd, kon de kwalificatie van start waardoor de startpositie en heatindeling werd bepaald.
Verslag heat 1 – alles op scherp
De spanning hing al in de lucht nog vóór het doven van het startlicht. De kwalificatie had het veld in een ogenschijnlijk logische volgorde gezet, maar wie naar de stinttijden keek wist: deze finale zou geen moment voorspelbaar worden.
Sterke start van John, maar Tom blijft in beeld
In de eerste stint liet John meteen zien waarom hij vanaf de beste startpositie vertrok. Met 23,48 ronden pakte John een solide opening. Toch was het niet John, maar Tom die in die openingsfase de meeste druk zette. Tom kwam tot 23,97 ronden en was daarmee direct bijzonder sterk uit de startblokken. Tim volgde keurig met 23,51, terwijl Jan met 22,20 iets moest toegeven. Glen kwam tot 21,33 en Ciro begon met 20,86. Voor Maurice werd de start juist lastig: ondanks zijn tweede kwalificatieplek kwam Maurice in stint 1 niet verder dan 20,39 ronden, waardoor Maurice meteen veel terrein verloor.
Maurice slaat terug in stint 2
Waar Maurice in de eerste stint nog zoekende leek, kwam in stint 2 de grote tegenaanval. Maurice noteerde 25,17 ronden, de beste stintscore van de hele heat. Daarmee liet Maurice zien dat de snelheid er absoluut was, maar de schade uit de openingsstint was al aanzienlijk.
John antwoordde met een ijzersterke 24,56 ronden, zijn beste stint van de heat. Tom bleef goed volgen met 23,57, terwijl Tim opnieuw constant presteerde met 23,63. Jan haakte netjes aan met 23,79, en Glen kwam met 23,27 beter in zijn ritme.
In stint 3 was Tom de grote man. Met 24,57 ronden zette Tom zijn beste score neer en kwam Tom gevaarlijk dicht in de buurt van John. John bleef echter koel en reed 24,21 ronden, genoeg om de leiding stevig vast te houden. Maurice reed met 24,07 opnieuw een goede stint, maar de terugval uit stint 1 bleef doorwegen. Tim bleef rond de 23 à 24 ronden hangen en reed 23,80, terwijl Jan met 23,49 en Glen met 23,69 weinig fouten maakten. Voorin begon zich een duidelijk beeld af te tekenen: John leidde, Tom bleef jagen, en Tim reed bijzonder constant in de achtervolging.
John controleert, Tim blijft strak, Jan vindt extra snelheid
In stint 4 kwam John opnieuw uitstekend voor de dag met 24,37 ronden. Daarmee gaf John weinig ruimte weg. Tom reed 24,08, opnieuw sterk, maar net niet genoeg om echt dichterbij te komen. Tim reed zijn beste stint van de heat met 23,97 ronden en bewees daarmee dat constante rondes soms net zo belangrijk zijn als één uitschieter. Jan bleef met 23,18 degelijk in de race, terwijl Glen met 23,57 knap aansloot.
Maurice verloor in deze stint opnieuw kostbare meters met 22,53 ronden. Na zijn spectaculaire herstel in stint 2 en 3 zakte Maurice hier weer wat weg (waarschijnlijk tekende het defect aan de auto op dat moment zich al af). Stint 5 bracht een opvallend moment: Jan reed zijn beste stint van de heat met 24,26 ronden. Daarmee kwam Jan ineens sterk naar voren en liet Jan zien dat er nog snelheid in de baan zat. John bleef onverstoorbaar met 24,23 ronden, Tom noteerde 24,13, en Tim reed opnieuw stabiel met 23,62. De strijd tussen John en Tom bleef spannend, maar John bleef telkens net genoeg marge houden.
Voor Maurice werd stint 5 echter bepalend in negatieve zin. Met slechts 19,83 ronden verloor Maurice opnieuw veel terrein. Daarmee raakte de coureur die als tweede was gekwalificeerd definitief uit de strijd om de top van deze heat.
Laatste stint: John maakt het af
In de zesde en laatste stint hoefde John vooral geen fouten meer te maken. Met 24,07 ronden reed John opnieuw een sterke en gecontroleerde stint. Tom kwam tot 23,66, Tim tot 23,67, en Jan sloot af met 23,45. Maurice kende nog één sterke opleving met opnieuw 25,17 ronden, evenaring van zijn beste score, maar het gat was te groot geworden. Glen eindigde met 22,82, terwijl Ciro de heat afsloot met 19,73.
Uitslag op basis van totaal aantal ronden
Als de totalen worden bekeken, was John de duidelijke winnaar van deze eerste heat.
1. John — 144,92 ronden met een nieuw PR: knap gereden.
2. Tom — 143,50 ronden: ook een nieuw PR: niet eerder had Tom zoveel rondes gereden.
3. Tim — 142,20 ronden: ook Tim sloot deze competitie (en baan) af met een nieuw PR.
4. Jan — 140,19 ronden
5. Glen — 137,62 ronden: verbeterde ook zijn PR.
6. Ciro — 120,73 ronden: voor Ciro was het zijn eerste race in deze klasse.
7. Maurice — 104,99 ronden: uitgevallen door pech.
🏆 Conclusie
Deze laatste heat op Circuit Zwanenburg werd een heat van contrasten. John vertrok vanaf pole en maakte die favorietenrol volledig waar met een sterke en constante race. Tom was de grootste uitdager en bleef de hele heat druk zetten, terwijl Tim met regelmaat en foutloze stints knap derde werd op basis van het totaal.
De meest opvallende race was misschien wel die van Maurice: razendsnel in meerdere stints, met tweemaal 25,17 ronden, maar door twee zware terugvallen verdween Maurice uit de strijd om de topposities door pech
John won dus niet met één allesbeslissende klap, maar met controle, regelmaat en precies genoeg snelheid op elk moment. Een sterke opening van de slotrace — en meteen een waarschuwing aan de rest van het veld.
2e en laatste heat op Circuit Zwanenburg — Remy blijft koel, Rob valt aan en Mario vecht zich terug naar het podium
De laatste heat van de slotrace op Circuit Zwanenburg werd een echte finaleheat. Aan de start stonden Remy, goodold Rob, Mario, Onno, Gabe (met de leenauto van Tjeerd: zo is hij er toch een beetje bij) en Roger klaar voor de beslissende heat. Remy vertrok vanaf de beste uitgangspositie en zou die rol uiteindelijk perfect waarmaken, maar de strijd daarachter bleef tot diep in de race spannend.
Beginfase — Remy pakt de leiding, Mario blijft dichtbij
De beginfase, liet meteen zien dat Remy scherp aan de heat begon. Na de eerste stint stond Remy al bovenaan met 25,30 ronden. Het verschil was klein, want Mario volgde sterk met 25,05, terwijl Rob daar vlak achter zat met 25,01. Ook Gabe en Onno zaten goed in de wedstrijd. Gabe kwam na de eerste stint op 24,83, Onno op 24,64. Roger begon met 23,48, waarmee Roger iets terrein moest prijsgeven op de rest van het veld. Na de tweede stint had Remy zijn leiding uitgebouwd naar 50,80 ronden. Mario bleef echter uitstekend volgen en stond met 50,22 nog altijd binnen één ronde van de leider. Onno schoof op dat moment knap naar de derde plaats met 49,74, net voor Rob met 49,61. Gabe stond op 49,12, terwijl Roger uitkwam op 47,47. De beginfase was daarmee vooral een teken van controle bij Remy, maar ook van dreiging van Mario. De verschillen waren klein en de race lag nog volledig open.
Tussenfase — Rob valt hard aan, Gabe mengt zich in de strijd
In de tussenfase, kwam de race echt tot leven. Vooral Rob zorgde voor spektakel. In stint 3 reed Rob een indrukwekkende 26,47 ronden, de sterkste stint van de heat. Daarmee sprong Rob naar de tweede plaats en kwam Rob gevaarlijk dicht bij Remy.
Na drie stints stond Remy nog altijd aan kop met 76,52 ronden, maar Rob volgde met 76,08 op slechts 0,44 ronde. De druk op Remy werd daarmee ineens serieus opgevoerd. Achter de twee koplopers gebeurde ook veel. Gabe maakte een sterke sprong naar voren en stond na drie stints op 74,85. Daarmee ging Gabe voorbij Mario (hij had een aantal rare uitvliegers doordat de auto niet remde), die op 74,21 stond, en Onno, die uitkwam op 73,82. Roger stond na drie stints op 70,24. In stint 4 hield Remy het hoofd koel. Remy bracht het totaal naar 101,83 ronden, terwijl Rob met 100,96 nog steeds binnen één ronde bleef. Gabe hield de derde plek vast met 99,71, terwijl Mario met 98,93 moest blijven knokken om terug richting het podium te komen. Onno volgde met 98,28 en Roger stond op 92,67.
De tussenfase werd daarmee het kantelpunt van de heat. Rob liet zien dat Rob de snelheid had om Remy aan te vallen, terwijl Gabe zich nadrukkelijk in de strijd om het podium mengde. Remy bleef echter kalm en gaf de leiding geen moment uit handen.
Eindfase — Remy beslist, Mario komt terug
In de eindfase, werd de heat definitief beslist. Remy begon stint 5 nog altijd als leider en wist de marge weer iets te vergroten. Na vijf stints stond Remy op 127,02 ronden. Rob bleef tweede met 125,70, maar het gat was inmiddels opgelopen naar 1,32 ronde.
Het grote verhaal van stint 5 was echter de comeback van Mario. Mario reed een ijzersterke stint van 25,90 ronden en sprong daarmee terug naar de derde plaats. Na vijf stints stond Mario op 124,83 en was de podiumplek weer stevig in zicht.
Gabe zakte door de sterke stint van Mario terug naar de vierde plaats met 123,00, terwijl Onno op 122,54 stond. Roger kwam na vijf stints uit op 115,15. In de zesde en laatste stint maakte Remy het professioneel af. Remy bleef strak rijden en finishte met een totaal van 152,49 ronden. Daarmee pakte Remy de overwinning in de laatste heat. Rob eindigde als tweede met 150,69 ronden. De machtige aanval in de tussenfase bracht Rob dicht bij de leiding, maar uiteindelijk kwam Rob 1,80 ronde tekort voor de winst. Mario hield de derde plaats vast en eindigde op 149,10 ronden. Na een lastige middenfase was dat een knappe terugkeer naar het podium. Gabe werd vierde met 148,11, Onno vijfde met 147,29 en Roger sloot de heat af met 137,91 ronden.
Voor Roger werd de laatste heat vooral een race van volhouden en ritme zoeken. Vanaf de beginfase moest Roger wat terrein prijsgeven op de rest van het veld. Na de eerste stint stond Roger op 23,48 ronden, en na twee stints op 47,47. Daarmee zat Roger al duidelijk achter de groep van Remy, Rob, Mario, Gabe en Onno. Toch bleef Roger zijn race netjes rijden. In de tussenfase liep het verschil verder op, maar Roger bleef constant binnen zijn eigen tempo. Vooral opvallend is dat Roger geen grote instorting kende; de achterstand groeide geleidelijk, maar Roger bleef de heat gecontroleerd uitrijden. In de eindfase bleef Roger knokken voor elke ronde. Daarmee eindigde Roger als zesde in deze heat.
Roger kwam deze heat duidelijk snelheid tekort ten opzichte van de kopgroep, maar reed wel een regelmatige en volwassen race. Waar voorin werd gevochten om tienden en rondes, ging het voor Roger vooral om schade beperken, concentratie vasthouden en de heat zonder grote terugval afmaken: knap gereden dus!
Eindstand laatste heat
1. Remy — 152,49 ronden: zijn PR staat op 154 ronden
2. Rob — 150,69 ronden en is daarmee de clubkampioen in de Groep C klasse
3. Mario — 149,10 ronden en pakt daarmee de tweede plek in het clubkampioenschap
4. Gabe — 148,11 ronden een eerste keer dat hij in de afgelopen jaren Groep C reed: niet onverdienstelijk dus.
5. Onno — 147,29 ronden en pakt hiermee de derde plek in het clubkampioenschap.
6. Roger — 137,91 ronden reed voor het eerst mee in de heat 1 en verbeterde zijn PR met maar liefst 10 rondes! Knap gereden hoor!
Conclusie
De laatste heat werd gewonnen door een zeer constante Remy Möller. Remy stond na elke fase aan de leiding en wist telkens precies genoeg marge te behouden. In de beginfase nam Remy het initiatief, in de tussenfase ving Remy de aanval van Rob op, en in de eindfase maakte Remy het gecontroleerd af. Rob zorgde voor het spectaculairste moment van de heat met zijn geweldige derde stint. Mario reed een sterke vechtrace en kwam in de eindfase knap terug naar het podium. Gabe maakte vooral in de tussenfase indruk, terwijl Onno lang meedeed in de subtop. Roger reed een regelmatige heat en bracht de race netjes naar de finish. Een mooie finale dus: Remy won op klasse en controle, Rob zorgde voor de aanval, en Mario maakte het podium compleet na een sterke comeback.
Einduitslag:

Op de pagina Groep C klassement is de totale eindstand in het clubkampioenschap 2025-2026 Groep C te bekijken, net als het aantal verreden rondes. .
Op de pagina Groep C technisch reglement kun je de laatste versie van van het technisch reglement van deze klasse terugvinden.
